Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Dvipusė kepurė iš Mohair Tweed

  Dvipusė kepurė iš Mohair Tweed

  Žiema - kepurių metas! Ir nors šaltukas dar ausų nekanda, bet galvą nuo vėjo ir kitų gamto reiškinių reikia saugot. Ar žinojot, kad spustelėjus šaltukui, net 50% visos kūno netenkamos šilumos išgaruoja per galvą? Sakyčiau visai nebloga priežastis turėt garderobe vieną kitą derantį ir patinkantį galvos apdangalą!

  Mohair Tweed siūlų sudėtyje -  30% moherio, o 2ia jau rimta papildoma šiluma! Tiesa, ne tik šilumos moheris priduoda mezginiui, bet ir dailaus kritimo, pūkuotą debesėlį uždeda ir suteikia dar daugiau džiaugsmo akims, kurios ir taip nesiliauja šypsotis žiūrėdamos į tvido spalvas ir mirguliuojančius kleckiukus.

  Šio įrašo kaltininkė - kepurė - labai paprasta, atsiradusi labiau iš noro kuo greičiau išbandyti naujus siūlus, nei iš didelio reikalo. Paskutiniu metu vis megzdavau viską pagal aprašymus, tai šį kartą nutariau, kad galima pamėgint ir laisvu stiliumi. Mėginukas (taip, aš ir pati juos mezgu, ne tik Jus raginu) parodė, kad reikės 140 akių. Nutariau, kad kepurė bus dvipusė - ne tik dvigubai daugiau šilumo, 2 kepurės vienoje, bet ir galimybė iš kart kaip minimum dvi spalvas naujų siūlų išmėgint!

  Ar žinot, kaip užsidėt akis, kad numezgus vieną kepurę, patogiai ir lengvai galėtumėt numegzt ir antrą į kitą pusę? Ogi nusinert pynelę iš storesnio kontrastingos spalvos nekimbančio siūlo (geriausia kokia storesnė medvilnė). Ant pynutės kitos puses būna tokie pilviukai. Į juos bedam virbalą - užkabinam kepurei skirtą siūlą - ištraukiam. Taip kartojam kol prirenkam visas mezginiui reikalingas akis (pynelę geriausia nusinert iš šiek tiek daugiau kilpelių, nei reikia akių mezginiui) ir mezgam sau ratu su vėjeliu. Kai ateina laikas siaurinti (čia taip grubiai apytiksliai būna tada, kai jau galite pasimatuot kepurę ir akys nesitaiko nulekt nuo virbalų, kai mezgama 40 cm ilgio virbalai su valu), pasidalinam kepurę į keletą lygių dalių (aš dalinaus į 10) ir tolygiai nuleidinėjam akis. Tiesa, tas siaurinimas priklauso nuo to, kokios kepurės norit. Jei dailiai prigludusios - geriausia pasiskačiuot pagal mėginuką kas kiek eilių ir po kiek akių sumegzti, kad viskas gražiai priglustų. Jeigu megsit daugiau į ilgį (ar reikėtų sakyt į aukštį?) ir saurinsit staigiau - bus surauktas viršus. Prie tokio segam bumbula ar kitą aksesuarą ir lekiam ieškot pusnų. Beje, dabar kai rašau šį tekstą už lango taip gražiai krinta snaigės!

  Norint kad kepurės kraštas gražiai užsilenktų, siūlau bent vieną eilę išmegzti išvirkščiosiomis akis - tai ir bus lenkimo linija. Savąją mezgiau viejų spalvų, tad šiek tiek daugiau išvirkščiųjų eilių įterpiau, kad susilenkus šiek tiek kyščiotų kita spalva iš po apačios.

  Tokias dvigubas kepures mano vyras vadina neperšaunamomis! Su jomis iš tiesų labai šilta, ir kas šaunu - jos apsaugo nuo drėgmės. Ne, vietoj skėčio naudot nerekomenduoju, tačiau sniegas ar nedidelė dulksna - ne bėda, tikrai nepermirks!

  Daugiau nuotraukų čia.

  O jūs ar daug megztų kepurių turite?

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis: iš galvos (140 akių)
  • Siūlai: Mohair Tweed, spalvos 2736 Honesty ir 2735 Cinquefoil. Bendras kepurės svoris - 80 g.
  • Virbalai: 3 mm

  Rašyti komentarą