Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Kojinės iš OPAL Freche Freunde mezgimo siūlų

  Kojinės iš OPAL Freche Freunde mezgimo siūlų

  Seniau kojines megzdavau tik iš reikalo ir maždaug vieną kartą metuose. Bet ilgainiui ėmė patikt - gal suagau? Kažin, kaip mezgime atrodo suaugimas? O paauglsytė? O vaikystė? Pagal tai, KĄ mezgam, ar pagal tai KAIP mezgam? Na, bet kuriuo atveju, kojinių mezgimas pastaruoju metu ima dažnėti mano mezginių repertuare. Ir gražūs siūlai čia vaidina svarbų vaidmenį. Esat girdėję apie vienišos kojinės sindromą? Kai numezgus vieną, antrosios ji laukia laukia, kol.... kartais ir nesulaukia. Vienas būdų - megzt abi iš karto. Šitam kol kas dar nepriaugau. Bet labai labai stipriai čia gali pagelbėti ir spalvoti siūlai. Jais mezgant pirmyn vis gena smalsumas - o kas toliau, kaip spalva toliau susidėlios. Tas smalsumas išlieka gyvas net ir mezgnt antrą! Na, o jei smalsumas ir apmažėja, tai (bent jau mane) motyvuoja noras turėt dar vieną tokią gražuolę.

  Siūlų kojinėms pasaulis - didelis, platus, be galo spalvingas ir įvairus. Nuo plonų iki storų, nuo vienspalvių iki spalvotų, nuo pramoninių būdų dažytų iki rankomis sukurtų vienetinių stebuklų, nuo pigesnių iki brangių. Kiekvienam pagal skonį, poreikį ir galimybes. Esminis bruožas - sudėtis. Klasikiniuose kojinių siūluose paprastai būna 75% vilnos ir 25% poliamido/nailono. Pastarasis kojinių siūlams suteikia, tvirtumo, atsparumo trinčiai, o iš jų numegztoms kojinėms - ilgaamžiškumo. Jeigu ketinate su megztomis kojinėmis autis batus, tuomet rinkitės plonus (100 g - 400/425 m), būtent su poliamidu. Jaukioms sofos kojinėms tai nebus taip labai svarbu.

  Šio įrašo herojės megztos iš OPAL Freche Freunde siūlų. Spalvą išsirinko būsimas nešiotojas, aš pati vis taikausi nučiupt kokią sprogusią vaivorykštę. Šias kojines mezgiau išbandydamą naują (man) būdą - kojinių mezgimą nuo pirštų. Metodų, kaip tai daryti - daugybė, aš pasirinkau trumpintas eiles. Mezgant kojines nuo pirštų trumpintomis eilėmis viskas prasideda nuo akių uždėjimo naudojant pagalbinį siūlą. Man labai patinka pynutė. Tad užsidedame 1/2 akių, kiek reikėtų kojinei (aš dėjau 32) ir trumpintomis eilėmis mezgame tol, kol centre lieka maždaug 1/3 buvusio akių skaičiaus (mezgiau, kol liko  10 akių). Tuomet, taip pat trumpintomis eilėmis, grįžtame atgal, kol pasiekiame pradžą. Turime tokią tarsi kišenėlę pirštams. Nuardome pynut3 ir surenkame akis (viso  64) - galime pradėti megzti pėdos dalį.

  Smagus būdas, man visai patiko.  Tik nepatiko vienas dalykas - pirštukai neformuoti kairei ir dešinei, siaurėja vienodai link centro iš abiejų pusių, Ir čia jau gavau pastabų nuo užsakovo - "kažką tu čia ne taip padarei". Tiek jam tiek man - patogumo prasme numeris vienas yra anatomiškai išformuoti kojinių pirštukai pagal konkrečią pėdą. Taip tikrai patogiau -  niekur nespaudžia, niekur netempia ir nelieka perteklinės "mėsos". Tad dabar užduotis sau - susidėliot patogų būdą megzti kojines nuo (formuotų) pirštų.

  Kai surasiu arba išmąstysių - pasidalinsiu. Vieną Ravelry'je nusižiūrėjau, bet dar neišbandžiau. Aš tik spalvą išsirinksiu kokią smagesnę ir leisiuosi į bandymų kelią.

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis:  iš galvos, megzta nuo pirštų
  • Siūlai: OPAL Freche Freunde, spalva 9956, kojinės sveria 57 g.
  • Dydis: 7 metų maždaug 35 dydžio pėdai
  • Virbalai: 2 mm, megzta tikrai labai standžiai

  Rašyti komentarą