Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Margos tvido padangės

  Margos tvido padangės

  Štai pagaliau jis – mano tvidinis megztukas! Paprastas kaip trys kapeikos, bet toooks šiltas, ir jau turbūt nereik nė pasakot, kad bežiopsant į tuos margus “kleckiukus” tiesiog užveža. Vieną sekundę plaukioju kažkur Viduržemio jūroj tarp margaspalvių žuvyčių, kitą – taškausi vasaros lietuje šviečiant vaivorykštei, mmm…. O ir šilta su šiuo megztuku panašiai kaip malonų vasaros vakarą (ryškiai pasiilgau šiltojo metų laiko 😀 ).

  Bet baigiam svajot, keliaujam prie žemiškenių (bet ne mažiau malonių!) mezgiminių reikalų. Šis megztukas gimė galvoj ir atrodė biški truputį kitaip nei galutinis rezultatas. Pagal pirminį užmanymą konstrukcija turėjo būti tokia pati, tik va ta “kvarbatka” priekyje ant krūtines iš tikrųjų turėjo būti ant rankovių ir x3 🙂 Ką byloja ir mėginukas (negi manėt, kad aš apie juos tik rašau???):

  Tačiau bemezgant ėmė kirbėti mintis, kad gali ne visai patogu būti, o gal ir vaizdas bei efektas bus ne visai tas, kokio norėtųsi. Žodžiu pakeliui pasimaišė sveikas protas ir tos kvarbatkos susiprastino bei persikraustė ant kūno dalies. O ta mintis su rankovėm dabar šiek tiek pasiilsės ir gal kada nubus 😉

  Įdomu kaip čia viskas nuo pradžių ir iš eilės? Ogi pirmiausia mėginukas (tas kur aukščiau) – tam, kad būtų aišku, kiek akių dėti, kiek paskui kur palikt, nuimt ir t.t. Tada truputi apsimetam didžiais piešėjais ir pabandom pagrindinę mintį kažkaip pasidėt ant popieriaus (paskui kur kas lengviau viską žymėtis ir konspektuotis 😉 ):

  Ne ne, mano piešinukai tikrai nėra tokie tvarkingi procese. Tie būna su daugiau “kūrybinio polėkio”, mažiau proporcijų ir “iš esmės, kad būtų aišku, kur rankovės”  nu va kažkaip taip labiau (nors šitas tai dar irgi gan tvarkingas, gal kad dar pradžia…?):

  Tai štai, ant to tvarkingojo piešinuko paskui labai lengva yra visą mezgimo suvestinę padaryti – kas, kaip, kur, kodėl, kiek ir po kiek.  Lieka atminčiai ir man, ir jums:

  Kodėl centimetrai, o ne akių skaičius? O todėl, kad jie iš esmės svarbiau, nes akių skaičius tiesiogiai priklauso nuo mezgimo tankumo. Ai bet žinau, kad vis tiek smalsu iki negaliu būna tai dėlioju:

  • Priekiui ir nugarai dėta po 130 akių
  • Apačia, rankogaliai ir apie kakla – stulpeliu 2×2
  • Gerųjų akių kvadratukai – 10 akių ir 14 eilių, išvirkščiųjų akių tarpelis – 14 eilių (iš viso 5 gerųjų akių kvadratukai)
  • Kvarbatkytė iš 10 akių, mezgama surinkus akis iš išvirkščiosios pusės ir paskui jas sumezgant kartu su pagrindinėm (video)
  • Rankovės be išėmimų
  • Pečiai formuoti trumpintom eilėm, po 4 akis (iš viso 32 akys vienai pusei)
  • Kaklas irgi trumpintom eilėm, bet vat šitą lapelį ir pamečiau (todėl nuo šiol viską į sąsiuvinį konspektuosiu, o ne ant palaidų galiukų). Jeigu pavyks atkapstyt pažadu pridėt 😉
  • Rankovėms pririnkta po 74 akis, pirmas siaurinimas po 15 eilių (-2 akys), toliau kas 20 eilių (paskutinis siaurinimas – mezgant pirmą eilę stulpeliais). Iš viso rankovė susiaurinta 20 akių.
  • Rankovės turi būti prigludusios, o pats megztinis su 10-15 cm laisvumu

  Megztinis megztas 3mm virbalais ( tik kaklas apmegztas 2.5mm), nors realiai šitam siūlui gal ir didesnio numerio virbalų/laisvesnio mezgimo norėtųsi, kad turėtų daugiau vietos pasipūst po plovimo. Beje, išskalbus jis laaabai pasikeičia – papursta, suminkštėja, atsiranda nedidelis pūkelis. Kas dėl kandimo tai šis siūlas nėra vaikiška merino vilna, tačiau aš jį dėviu ant palaidinės be rankovių ir vargo nematau. O ir mezgasi be galo smagiai, nes tie kleckiukai tai tiesiog veža! Su pagreičiu 😀

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis: išgalvinis
  • Dydis: XS? S? Megzttini apimtis ties krūtine apie 95-100 cm, laisvumas apie 15 cm
  • Siūlai: Soft Donegal tvidas – spalvos 5564 Peacock (apie 200 g) ir 5524 Abbert (apie 100 g). Visas megztinis sveria 304 gramus ( tie 4 g matyt į siules suėjo… :D)
  • Virbalai: 3 mm ir 2.5 mm

  Rašyti komentarą