Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Megztos kojinės: kairė ir dešinė

  Megztos kojinės: kairė ir dešinė

  Megztos kojinės, na kaipgi be jų žiemą, ypač tokią kaip ši, kuomet namuose praleidžiame daugiau laiko. O dar ir sniego bei šalnų visa žada - gal orai išgirs prognozes ir paklausys sinoptikų!

  Vakar vakare užbaigiau megzti kojinių porą iš REGIA Pairfect Design Line by Arne&Carlos ir jau džiūgavau, kad galėsiu pasidalinti vaizdais su Jumis, kai pakabinusi džiūti pamačiau, kad – o varge tu vargeliausias – jos abi dešinės!!!

  Pasiguodžiau apie tai socialinėse medijose ir iš Jūsų žinučių susidariau įspūdį, kad megzti kojines, kurios turėtų dešinę ir kairę, nėra taip įprasta. Tiesa sakant aš ir pati ilgą laiką kojines užbaiginėdavau nesukdama sau galvos apie puses.

  BET, ar esat atkreipę dėmesį, kad, pavyzdžiui, sportinės kojinaitės beveik visada būna pažymėtos, kuri skirta dešinei, o kuri kairei kojai? O ar pastebėjot, kad sumaišius būna ne itin patogu - lyg ir spaudžia, kažkur lyg per daug medžiagos? Aš pastebėjau ir pajutau savom pėdom. Pajutau ir tai, kad su tokiom kojinėm, kurios turi puses, yra kur kas patogiau! Kaip man kilo mintis, kad ir megztos kojinės turi būti dešinė ir kairė? Tikrai nesakau, kad čia kažkoks unikalus sumąstymas. Tiesiog pažiūrėjus į savo pėdas pamaniau ,kad turėtų būti kur kas patogiau, jei ties mažaisiais keturiais piršteliais bus „mažiau mėsos“ – bate bus patogiau. Taip taip, iš keturgijų plonų REGIA siūlų megztas kojines mūviu batuose su malonumu!

  Pamanymas buvo teisingas. Tai jau antra pora, kurią mezgu būtent taip, ir manau, kad ateityje ir toliau megsiu dešinę ir kairę. Arba dvi dešines... Galbūt kojinėms, kurios mezgamos mūvėjimui namuose, tai nėra taip aktualu, bet jeigu ketinate megztas kojines tupdyti į batą – pamėginkit išformuoti pirštus pagal SAVO pėdą. Pas kiekvieną iš mūsų ji šiek tiek kitokios formos ir tikrai džiaugsis būtent jai skirtomis kojinėmis.

  Kaip aš nuleidinėju akis savosioms? Pirmą kartą megzdama vis matavaus kas kelias eilutes, kad matyčiau, ar viskas juda teisinga linkme. Galiausiai, kad nepasimirštų gimė tokia paruoštukė. Mėlyna ir žalia spalva pažymėti siaurinimai mezgami kartu abiejose pusėse, raudona - tik pėdos išorėje.

  Tai, kiek kartų reikės siaurinti išorinį kraštą (raudona) priklauso ir nuo to, kokio storio siūlais / virbalais / kokiu tankumu mezgate. Pavyzdžiui, šios rožinės kojinės megztos iš tokių pačių siūlų, tačiau šiek tiek laisviau, todėl vietoj 7 „raudonų“ siaurinimų, reikėjo tik 6.

  Būtent šios kojinės (tiek baltos, tiek raudonos) megztos uždėjus 72 akis. Rožinės priartėjus prie čiurnos palaipsniui siaurintos iki 64 akių, baltųjų nesiaurinau, išliko tos pačios 72 akys. Kulnas – mano mėgiamiausiu būdu – trumpintomis eilėmis, dar vadinamas bumerango kulnu. Jis gaunasi plonesnis nei tas įprastas klasikinis dvigubas, bet siūlas tvirtas, nešiojasi puikiai, pakanka man ir viengubo. Bet šiaip kulną galima megzti kaip tik norite, yra gausybė visokiausių būdų ir metodų.

  TRUMPAI DRŪTAI:

  • Modelis:   megztos kojinės, kulnas trumpintomis eilėmis, pirštai - formuoti dešinei ir kairei kojai
  • SiūlaiREGIA Pairfect Design Line by Arne&Carlos, spalvos 09137 (baltos) ir 09094 (rožinė)
  • Dydis: 38-39
  • Virbalai: baltosios - 2.25 mm, rožinės - 2.5 mm
  Rašyti komentarą