Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Megztukas pavasariui

  Megztukas pavasariui

  Jūs labai dažnai klausiate, kaip vienas ar kitas siūlas atrodo ir elgiasi mezginyje. O paskutiniu metu vis dažniau sulaukiu klausimų būtent apie Cotton-Wool siūlą. Palengva ima jaustis pavasaris jūsų mezginiuose. Tad šį kartą parodysiu jums būtent iš šių siūlų numegztą megztuką savo vaikinukui.

  Man vienai taip atrodo, ar būtent berniukams kažkaip mažiau yra aprašymų megztukams ir kitiems rūbeliams. Na aš suprantu, kad visada galima iš galvos, bet man visai patinka ir iš aprašymų. Kai jau aptinku kokį įtinkanti “komisijai”, tai dažniausiai ir čiumpu, ta prasme aprašymą. Su numezgimu būna įvairiai… Bet su šiuo išėjo gana greitai, ypač todėl, kad yra ir vyriška versija, o man labai norisi ką nors ir savo mylimai antrai pusei nunarpliot. Tik vat išranki ji pas mane, nori kažko įdomaus, bet “be nieko” ir t.t. ir pan. Ir kai pasakė, kad jam šitas modelis atrodo gražus, tai aš net suspirgėjau! Žodžiu ėmiausi “sumažintos” versijos, vienas vyrukas galės nešioti, o kitas – pasižiūrėti.

  Tai štai – tas puikusis modelis yra Petit Passiflore (vaikiška versija) arba Grand Passiflore (vyriška versija, nors aš nematau priežasties, kodėl ji negalėtų būti unisex). Kas norėsite, aprašyma rasite Ravelry, o aš tada trumpai apie tai, kaip čia viskas mezgėsi.

  Įdomiausia man buvo tai, kad šitas megztukas megztas visiškai be siūlų! Tikrai labai įdomiai susikontruoja viskas. Pradėjus megzti pradžioje galvoje tvinkčiojo klaustukai, bet tiesiog sekiau aprašymą ir dariau, kas pasakyta, t.y. parašyta. Ir staiga susigaudžiau, kad viskas pavyksta ir net aiškėja, kas, kaip ir kodėl. Žodžiu, mėgstantiems kąžką naujo išmokt – pirmyn.

  Siūlas imtas dvigubas ir megztas 3.25 mm ir 3.5 mm virbalais (virbalų dydį visuomet rinkitės pagal save ir savo mezgimo ypatumus!). Noriu atkrepti dėmesį, kad šitas siūlas labai mėgsta “laisvę”. O tai reiškia, kad gražiausias (na bent jau man) ir maloniausias rezultatas gaunamas jį mezgant gerokai laisviau nei norėtųsi pagal jo storį. Nes tik turėdamas vietos jis po plovimo gali parodyt savo tikrąjį pūkuotą veida. Ir aišku mėginukas yra labiau nei privalomas, būtent dėl to, kad išskalbus siūlas stipriai pasikeičia. Tie, kas turite skalbykles neįtrauktas į “Mezginių naikintojų” sąrašą, galite gręžimą po paskutinio plovimo patikėti jai. Aš drąsiai dedu ant maksimalių (pas mane 1400) apsukų. Na, o jei namuose dar ir džiovyklė gyvena, galite leisti ir jai pakedenti šio siūlo kailiuką. Tik tuomet ir mėginukui tas pačias procedūras atlikite, nes ypač džiovyklė kartais mėgsta pakoreguot ilgį/plotį. Ir jau čia reikėtų labai atidžiai ir atsargiai.

  Kaip siūlas nešiojasi? Sprendžiant iš tų mezginių, kuriuos turiu ir nešioju pati – tiesiog puikiai. Tiek šalikai, tiek megztukai yra nešiojami tikrai intensyviai ir skalbiami (prisipažinsiu – dedu aš juos į skalbyklę vilnos rėžimu ir nesuku galvos, kažkokia labai draugiška ji pas mane, reikia pasistengt ir toliau išlaikyti tokius gerus santykius) – atrodo kuo puikiausiai! Dėl savo sudėties ir struktūros pats siūlas yra be atminties, t.y. “nelaiko atnarų”. Ne, jos nesiraito, tiesiog sutlpelis ir kiti raštai, kurie paprastai mezginį sutraukia iš pločio, šiuo atveju tvarkingai išsitiesina.

  Šiam kartui tiek, gražių pirmųjų pavasario dienų!

  Ieva

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis: Petit Passiflore
  • Dydis: 4.5 metų vaikinukui, megztuko apimtis ties krūtine – apie 66 cm
  • Siūlai: Cotton-Wool, spalva 024 Lead ir 075 Harbour, megztuko bendras svoris – 168 g.
  • Virbalai: 3.25 mm ir 3.5 mm ChiaoGoo virbalai

  DUOKLĖ AKIMS

  Rašyti komentarą