Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Raudonas kliackas - kepurė megzta iš Galanta tweed

  Raudonas kliackas - kepurė megzta iš Galanta tweed

  Paskutinis kliackas buvo jau senokai. Ir štai dabar (ne)laimingo atsitiktinumo dėka per porą dienelių tik OP - ir atsirado (ir, beje, dar vienas ant virbalų užšoko!). Minkštas ir švelnus Raudonas kliackas žvaigždėtame Galanta tvido nakties danguje. Būtent žvaigždėtą dangų man primena išmegzta šio tvido  Milford spalva.

  Kas per atsitiktinumas? Ogi pervyniojant siūlą iš pyragaičio nusukau akis trumpam į šoną ir nepastebėjau, kaip vyniotuvas sugavo abu siūlus (vieną iš centro ir vieną iš išorės) ir smagiai sau susuko dvigubą. Ir ką dabar daryt? Vienas variantas - bandyt tą pyragaitį atvyniot atgal, bet aplankė (manau) geresnė mintis. Vis knietėdavo kažką iš Galantos nunarplioti, bet nesiryždavau imtis viengubo siūlo. O čia tik šast - prašom gražiai susuktą dvigubą, imk ir megzk!

  Kepurė - visada reikalinga, visada naudinga, greitai nusimezga (galima greitai apsidžiaugt galutiniu rezultatu!) ir jų niekada nebūna per daug! Pirmas bandymas - 100 akių. Per mažai. 110 akių - puikiai. Važiuojam ratu stulpeliu 1x1. Ar smagus mezgimo pricesas iš tvido? Man smagus , nes žinau, kas laukia, bet to minkšto jausmo mezgant gal kiek mažiau nei norėtųsi. Siūlas tvirtai susuktas, prisisunkęs verpimo alyvos, kuri pirštus nublizgina. Mezginys toks skylėtas, porėtas rodos, akys nei šiaip nei taip - kreivuolės. Kur tas minkštumas? Kur tas purumas? Kur čia tas smagumas ir žavesys tvido???

  Vaizdo įraše - kepurė prieš plovimą, nuotaukose - jau po skalbimo procedūrų.

  Būtent šis pirmas įspūdis, būna, išgąsdina. BET, visas stebuklas čia įvyksta numezgus ir išplovus. O plauti irgi reikia ne visai taip, kaip paprastai rekomenduojama mezginius maudyt - atsargiai, švelniai pagniaužant ir t.t. Ne ne, pirmas kartas tvidams turi būt rimtos maudynės. Visų pirma, vanduo turi būti stipriai šiltas (apie 40 laipsnių celsijaus), ir pirmi skalbimai - ūkiniu muilu arba netgi esu mačius, girdėjus (ir net pati bandžius) - indų plovikliu, jei neturim ūkinio muilo po ranka. Kodėl? Tam, kad tą verpimo alyvą išplautume iš siūlo, ir jis galėtų atsisklesiti visu gražumu. Pamatysit koks brudnas vanduo pradžioje eis. Plaunam perplaunam, kol tas vanduo patampa švarus. Su trynimu - atsargiai, kad nesuveltume mezginio, ir dar prite to pačio  labai svarbu - temperatūra turi būti pastovi viso skalbimo metu. Kai jau pašalinam visus techninius nešvarumus, galima perplauti su mėgiamu vilnai skirtu skalbikliu. Ir galiausiai SPA su, pavyzdžiui, Eucalan. Pamerkiame kambario temperatūros vandyje su reikiamu kiekiu skalbiklio, leidžiame pabūti, švelniai pagniaužome, ištraukę nusausinam ir leidžiam išdžiūti. Ir viskas - belieka džiaugtis ir grožėtis. O jei tvido mezginys ateity susiteps - pamerkite jį vėl su Eucalan ir viskas. Rimtojo skalbimo kartoti nebereikia.

  Galanta tvido sudėtyje esantis kašmyras tikrai jaučiasi ir duoda švlenumo, šilkas duos kritimo, svorio (geriau matytųsi kokiam didesniam mezginį, nei kepurėj), na ir, aišku, merinosų vilna - šilumai ir džiaugsmui.

  O kliacką vąšeliu neriam iš ko tik norim, ar ką po ranka turim, arba pagal būsimo nešiotojo pageidavimą. Šiuo atveju reikėjo raudono, pagriebiau galiuką to pačio Galanta tvido ir per kelias minutes pagaminau. Ir nuoširdžiai - dabar noriu sau tokios! Tik daug ir skirtingų  spalvų!

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis: iš galvos
  • Siūlai: Galanta tvidas (Milford (juoda) + Abbert (kliackui), 55 g juodos spalvos, ir galiukas bordo. Siūlas dvigubas.
  • Dydis: 7 metų galvai, kurios  apimtis - 54 cm . Gulinčios kepurės dydis -  apie 36-37 cm apimtis ir  apie 27 cm į aukštį.
  • Virbalai: 3 mm su valu (40 cm), megzta gana laisvai

  Rašyti komentarą