Uždaryti
0 prekės (-ių)
Prekių krepšelis tuščias!
Prekių katalogas
  Filters
  Preferences
  Paieška

  Švelnutis, minkštutis ir pūkuotas kaklašildis

  Švelnutis, minkštutis ir pūkuotas kaklašildis

  Švelnu, švelniau švelniausia! Du puikūs siūlai - Galanta Tweed (80% merino vilna, 10% kašmyras, 10% šilkas) ir ITO Sensai (60% moheris, 40% šilkas) - suderėjo viename itin praktiškame mezginyje pagal labai rimtą itin svarbaus žmogeliuko užsakymą.

  Pagrindiniai reikalavimai buvo: baltas, švelnus ir su sagutėmis. O man jau seniai knietėjo nunarpliot ne tik mėginuką, bet ir visą mezginuką iš Galanta tvido ir ITO Sensai derinio. Abu siūlai labai plonyčiai, mano kantrybei - per ploni. Galantą reik megzt (na čia aš taip sakau iš savos varpinės, žinau kas mezga ir iš vieno) dvigubą arba su kažkuo poruot, su Sensai - tas pats. Žodžiu, porelė-uogelė, kinkom virbalus ir važiuojam.

  Megzta viskas iš galvos. Pradžioj - vamzdis stulpeliu 2x2 iš 140 akių, vis paderinant, kaip ten tas sagutes reikės sudėliot. Pradžioj užsakovas nešė kitokias ir gerokai daugiau, galiausai suderėjom, kad pagal kaklo ilgį užteks ir dviejų. Vamzdis tokio ilgio, kad persilenktų pusiau ir sagutės gražiai užsisegtų. Kai tas skylutes kilpoms padariau, tai vis sukau galva - o kam? Juk jos  iš esmės - dekoratyvinės, kaip ir nėra plano segiot.  Bet buvau nuraminta, kad labai gerai, nes jei reikės - galės atsisegt ir užsitempt ant nosies kaip kaukę - šių dienų aktualijos.

  Kai jau turėjom reikiamo ilgio vamzdį, pasidalinau akis į 4 dalis taip, kad dalinimo taškas būtų ties sagučių centru. Toliau mezgiau lygiuoju raštu platindama kaip reglaną, takeliai iš dviejų akių, platinimas - kas antroje eilutėje iš abiejų pusių. Tada matavimų ir bandymu būdų nutaikėme momentą, kada jau pakako "skvernų" pločio, kad kaklas užsidengtu ir vėjai neužpūstų. Toliau - liežuvėlio / "seilinuko" formavimas trumpintomis eilėmis. Apsisukinejau palikdama vis po 4 akis iš galų, o platinimą ties takeliu jau dariau tik kas ketvirtoje eilėje. Ir vėlgi, metodo "užsimauk, noriu pasižiūrėti, kas čia gaunasi" pagalba nutaikėm tinkamą dydį ir visą mezginį užbaigėm ripsu - trys ripso takeliai (paskutinis - akių nuleidimas).

  Įsiuvom sagas ir voilà - galima džiaugtis minkštutėliu šiltutėliu kaklašildžiu. Dabar belieka sulaukt pagaliau sniego ir pusnų! Tiesa, dar ir kepurei užsakymas atėjo - "bet kad būtų tokia pat pūkuota ir meili", įtariu, kad ir sagučių reikės.

  TRUMPAI DRŪTAI

  • Modelis: iš galvos, 140 akių.
  • SiūlaiGalanta tweed (spalva 1616 Swilly) ir ITO Sensai (spalva 330 White), ir 2 sagos (25 mm). Bendras kaklašildžio svoris - 50 g., sunaudota vienas kamuoliukas be 3 g moherio su šilku ir apie 33 g tvido.
  • Virbalai:  2 mm ChiaoGoo su valu

  Rašyti komentarą